honey bee lyrics

Ne pronat e dobishme te mjaltit dhe bletet osah, bumblebees dhe milingonat.

Interesante - bletet dhe mjalte

Shpejt ndihmon vetem Propolisi nje cilesi te larte

Propolisi. Trajtimit me Propolisi. Pectoris. Faringjit kronike 1. Propolisi (per nje nate - faqe). Shpejt ndihmon vetem Propolisi nje cilesi te larte, ajo duhet te shkaktoje nje ndjesi djegie ne goje dhe mpirje te lehte te gjuhes.

Per trajtimin e pectoris duhet te jete chewed pas nje vakt-copa me madhesi te gozhde Propolisi. Dite duhet ngrene rreth 5 g Propolisi, me dhimbje te mire kalon lenduar per 2 dite pa komplikime, aq karakteristike te kesaj semundjeje. shpejt ndihmon vetem me cilesi te larte Propolisi vaj propolisnaya 2. Pectoris mund te lubrifikuar me nje perzierje e mjalte dhe vaj bajame propolisnogo (1:1). 3. Nje trajtim me te sofistikuar dhe efektive per angine: nje luge caji mjalte per shperberjen e 50 pika 30% ekstrakt ujor propolisnogo dhe kjo perzierje (me pak presion) fshij bajamet perflakur. Te kryer proceduren e perditshme deri ne zhdukjen e plote te simptomave. 4. Ne gryket kronike eshte aplikuar me sukses metoda propolisno dylli-paste e gatimit e cila ka qene pershkruar me pare.

Kursin e trajtimit - Procedurat 5-7. 5. 1 ekstrakt pjese e Propolisi dhe 2 pjese te glicerine ose gjalpe bukuroshe dhe perzierje mire. Mukoza e fytit dhe te nasopharynx, i cliruar me pare e mukusit dhe kore, furce perzierje per 10-15 dite nje here ne dite. Ne nje shpenzuar 2-2,5 mg applique. Trajtim me efektive per atherosclerosis eshte propolisno-hudher ca balsam, oe. Fillimisht, tretesire ??hudhra eshte pergatitur: 200 gram hudher e masave fllad copetuar derdh ne nje shishe 200 ml alkool xhami te erret 96% dhe le te qendroje ne vendin e erret per 10-12 dite.

Tjetra, per te filtruar, shtoni 50 g mjalte, 30 ml ekstrakt 10% alkoolike e Propolisi, trazim per te shperndare mjalte dhe le te qendroje per 3-4 dite. Droges eshte marre 20 pika ne 50 ml qumesht tri here ne dite per gjysme ore para ushqimit. 1. Kur boils kanalit te veshit sponges garze jane efektive (turundy) me vaj 15-20 force% propolisnoy: ata jane futur ne hapjen abscese vater. Procesin inflamator eshte eliminuar pas 3-4 dite. 2. Per trajtimin e otit akut rekomandojme 5-10% ekstrakt ose tretesire ??e Propolisi te perzier me vaj ekstrakt e saj ne nje raport prej 01:04 (varrosur ne vesh).

3. Ne media kronike qelbezuese otitis duhet te hiqen me nje shtupe pambuku qelb te perditshme, te vene pastaj ne turundy kanalit te veshit me 20-30%-s ekstrakt nje alkoolist kronik e Propolisi ne nje perzierje me vaj perimesh (01:04). Garze mbarsur me vaj-rrjedh emulsioni alkoolit dhe nje nate e perditshme injektuar ne kanalin e veshit. Ajo te con ne pakesimin e procesit purulent dhe per te eleminuar inflamacion. Kursin e trajtimit 10 - 15 seanca (ne varesi nga shkalla e semundjes).

4. Per trajtimin e kesaj semundje dhe te perdoret nje zgjidhje alkool e Propolisi. Per te bere te nevojshme per te heq Propolisi grimcuar ne nje gote me uje te ftohte, dylli dhe papastertite mjek noton, dhe Propolisi zgjidh ne fund. Kjo eshte e thare befte dhe e mbushur me alkool 70% (30 g per 100 g Propolisi te alkoolit), duke kembengulur dite, here pas here duke tundur, pastaj infuzion filtruar. Pas largimit te qelbit, veshit te mesem, ekstrakt alkoolit e Propolisi eshte perdorur nje here ne dite, nje hyrje ne shtupe veshit ngjyhet me ekstrakt, duke e lene ate per 24 ore. Ju mund thjesht pije veshit te mesem tre here ne jave. Ne menyre tipike, trajtimi zgjat 1 - 2 muaj.

5. Ne trajtimin e nervore auditory veshit pezmatim nervi terheq mbrapsht dhe deri dhe injektohet ne turundas kanalit te veshit garze ngjyhet ne nje perzierje te tretesire ??te Propolisi nxjerrjen e naftes nga ajo. 6. Kur humbjen e degjimit (nese nuk eshte pasoje e prapambetjes te organit te degjimit dhe te shkaterrimit te plote te indeve te vecanta ne kermill, ose trungu nervore) eshte efektiv 30-40% probabilitet Propolisi nuance ne nje perzierje me vaj perimesh ne nje raport te 01:04. Droges eshte tronditur per te prodhuar nje uniforme emulsioni vaj-in-alkool. Pas perzierjes se emulsioni rezulton te lehta bukur qe mban ere kafe ne ngjyre.

Ngopura turundochki e saj dhe te injektuar thelle ne kanalin e veshit ne menyre qe ata te arrijne daulle e veshit, por te jene shume te kujdesshem per te mos demtoje ate. Femijet kesaj procedure ne baze ditore ne naten e 10-12 oreve, te rriturit - te 24-36 ore dhe te shpenzojne ne dite. Permiresimi i degjimit eshte verejtur pas 6-8 trajtime, edhe vete nje kurs te trajtimit eshte 10-12 procedurave. 1. Marre 10% e ekstraktit te pare alkoolike te Propolisi me 10 - 12 pika ne pak uje 3 here kurset e perditshme te 1.5-2 muaj. Kjo metode eshte e pershtatshme edhe per parandalimin e acarimin e astmes dhe per te parandaluar shnderrimin e bronkit kronik ne astmes bronkiale. 2. Mbytje Propolisnye, dhe ne dispozicion ne shtepi. Bronkiti, rinitit, tracheitis

Thithja e Propolisi. 60 g dhe 40 g prej dylli Propolisi vendosur ne nje ml 300 filxhan alumini dhe e vene ate ne nje ene te madhe me uje te vale. Mbytje ne mengjes dhe ne mbremje per 10-15 minuta. Ne ulcerat kronike varice, perdorimi i Propolisi ne formen e 15 - 20%-QEVERITARE ointments mund t'i beje ata te sheruar ne 50-70 dite. Ne kete salce mund te ndryshohet cdo 2 dite. dhe stimulimin e rritjes per te forcuar dhe nxitur rritjen e flokeve duke perdorur ekstrakt 10% (nje luge caji ekstrakt holluar ne xhami propolisnogo me uje), e cila eshte rubbed ne lekure e kokes apo floket e tyre pije. , Sinusit sinusit Boil ne 0,5 litra tenxhere me uje, shtoni 0,5 luge te zgjidhje alkool 30% e Propolisi.

Bundle dhe marrin fryme ne kete pan. 1. Per trajtimin e hemorroide dhe fissures suppositories zorres se trashe jane perdorur propolisnye ose dressings me force krem ??5-10%. Zakonshem duhet ndryshuar 2 here ne dite dhe te beje nje dush te ngrohte dhe te ndjekin nje diete te vecante. 2. Hemorroide rekomandohet marrja e ekstrakt 10% ujore te Propolisi dhe 1 luge gjelle 2 - 3 here ne dite per dy jave. 1. Pergatitjet Propolisi jane perdorur gjeresisht ne trajtimin e djegieve sy, ulcerat corneal, Keratitis (pezmatimi i kornese) e etiologjine ndryshme, conjunctivitis (pezmatimi i mukozen e siperfaqen e brendshme te qepallat), blepharitis, ekzeme, mosha, etj

Zakonisht kjo eshte bere duke perdorur zgjidhje 0,3-2% te ujit te Propolisi ose 5%-ing vaj propolisnuyu bazuar ne vaj mineral. Tashme pas 1-3 dite, dhimbje ne renie dhe syte e perlotur, i lenduar pastruar nga qelb. Zakonisht ata jane te sherimit ndodh ne 10 - 12 dite. 2. Per te hequr syrin e cataracts duhet te perzier me leng celandine nxjerrjen e ujit te Propolisi (1:3) dhe futur ne sy gjate nates per 2 - 3 pika.

3. Kur syte herpes Keratitis varrosur ne nje zgjidhje 1% ujore te Propolisi ne 6-8 here ne dite. Trichomoniasis, nje inflamacion i vagines dhe mitres te shkaktuara nga kerpudhat patogjene ose infeksione bakteriale te perziera. 3-qind zgjidhje e Propolisi in th etanol 96%. Perdorim brenda 7-10 dite. Kolpingit, endotsirvitit, erozionit qafes se mitres, dhe te tjeret futur ne vagine me shtupe propolisnoy vaj dhe presion fort kunder errozirovannoy siperfaqe. Tampon eshte larguar pas 10-12 oresh. Kursin e trajtimit eshte 10-14 dite.

Per te kuruar hyperkeratosis duhet vaj propolisnaya ne vaj perimesh, e cila eshte aplikuar nje shtrese te trashe ne zonen e prekur dhe pastaj te mbuluar me leter e parafinuar dhe kasete deri. Fashe duhet te ndryshohet ne cdo 1-2 dite. Kursin e trajtimit zgjat 1 - 2 muaj. Inhalimi Propolisnye (bazuar ne zgjidhje te 10% alkool eshte pergatitur 4% zgjidhje te ujit-alkool) ne kombinim me vaj propolisnoy 10%.

1. Perdorimi 20-perqind Propolisi 2 vaj. Lyej zonen e prekur 15-20%-s nje ekstrakt alkoolike te te Propolisi. 3. Aplikoni shpelarje 3 - 5% emulsioni uje-alkool dy here ne dite, i kombinuar me gelltitje bashke-e brenda droges - 1 luge gjelle 3 - 4 here ne dite. Gripit, plage fyt 1.Kusochek Propolisi madhesine e nje mjegull per te mbajtur ne gojen e tij, here pas here duke hedhur gjuhes nga njera ane ne nje tjeter gjate nates per te hedhur faqe te saj. Mbani dite.

2. Gargare me nje zgjidhje te Propolisi. 10 ml (per nje femije te vogel - 5 ml) me zgjidhje alkool 10% e Propolisi tretur ne 100 ml uje. Pjese te madhesise se 1.Derzhat Propolisi 1-2 ne rrenjet e nje mjegull ose nje pacienti dhemb "uritur" pamjen e nje 2.When dhimbje dhembi te beje zbatimin e ketij vaji propolisnoy 5%.

Vaj ne nje cope pambuk te aplikuara ne vendin e dhimbjes ne 30-40 minuta. nonhealing plage, plage, djegiet, ngrirja, abscese, vlon dhe carbuncles, atlet, pyoderma, etj 1. Ne kolit akute dhe kronike eshte perdorur zgjidhje e 20% te Propolisi ne alkool 70%. Pacienti eshte duke marre 40 pika e zgjidhjes alkoolike te Propolisi ne nje gote me uje te ngrohte ose qumesht per nje ore para ushqimit, 3 here ne dite. Nevojshme qe te rrine ne nje diete. Kursi duration 20 - 30 dite. 2. Recete per trajtimin e enterocolitis: 1 luge gjelle fruta te thata zog-qershi derdh nje gote me uje dhe kuzhinier per ngrohje te ulet per 10-12 minuta, pastaj ngjyhet ne nje ore. Pritsezhivayut dhe shtoni 30 pika ekstrakt 20% alkoolike e Propolisi. Merrni 1 / 3 - 1 / 2 filxhan 2-3 here ne dite per gjysme ore para ushqimit.

Kursin e trajtimit - 2-3 jave. Perdorur nga vaj Propolisi 50%, i gatuar ne vaj perimesh ne nje ciban te ulet apo te tretur ne alkool Propolisi 96% per konsistencen e krem. Me herpes zoster dhe trendafili eshte perdorur me sukses gjalpe 1 luge gjelle propolisnoe dhe tri here ne dite nga goja (femijet - 1 luge caji). Kur gjirit mastitit lyhet me vaj 30%-propolisnoy. Embelsira e bere nga madhesia e paster natyrore Propolisi e nje mjegull, eshte vendosur me lart, misri kasete. Pas 3 ditesh gjuaj me misri dhe misri eshte prere. 10 - Propolisi per qind vaj eshte administruar ne vrimat e hundes per 15-20 minuta. Shtupe pambuku ne nje ndeshje, e paqarte, ose vaj, 2-4 pika e mjekesise ne secilen vrime hunde lengshme kater here ne dite

djegie, ngrirja 10 - Perqindja e melhem Propolisi. Ne trajtimin e osteoarthritis duke perdorur nje efekt anestetik e Propolisi. Per kete Propolisi rekord te vene ne zonen e dhimbshme e shpine dhe rrine me nje pjese te madhe te llacit. Kohezgjatja e trajtimit - 1-2 dite. 5%-ing me uje te nxehte te Propolisnuyu 38 C dhe nje ene me gishtin e saj te vendosur me proceset qelbezues. Pastaj te thata pa fshirje - ne lekure formuar film propolisnaya. Ne menyre tipike, pas 2-3 procedurat e kriminel hapur.

Sherimi behet ne diten e peste apo te gjashte. Per trajtimin e periodontale te bejne aplikime me nje nuance force 4% te Propolisi ne siperfaqen e qafes dhe rrenja e dhembit. Ne te njejten kohe eshte e rekomanduar per te marre 30-40 pika ekstrakt 10% alkoolike te te Propolisi tri here ne dite. , Pneumonia bronkit, tracheitis, pezmatim i fytit, ftohjet dhe rinitit dhe 60 g dhe 40 g prej dylli Propolisi vendosur ne nje ml alumini filxhan 300 dhe e vene ate ne nje ene te madhe me uje te vale. Propolisi dhe dylli ne keto rrethana te shperbehet, dhe Propolisi te paqendrueshme me avujt e ujit do te jete e sublime.

Thithja e Propolisi jane te rekomanduara ne mengjes dhe ne mbremje per 10-15 minuta. Perdorur nga propolisnaya 30% vaj probabilitetit. Per prodhimin e tij te 15 g Propolisi natyrore, 10 g te naftes vazeline dhe fshij te gjitha deri qete. Shto gjalpe 25g dhe me kujdes te ri-bluaj. Kjo zgjidhje ve ne naten ne kalimin e ulet e hundes ne formen e turundochek mbarsur saj. Per trajtimin e plote zakonisht zgjat 20-30 trajtime. , Prostatitis kronike, prostates adenoma 1. Per te perdorur suppositories trajtimin e Propolisi ekstrakt te fituara nga avullimi (40 g te Propolisi ne 200 ml alkool 96%). Suppositories te permbaje: 0,1 g ekstrakt Propolisi, gjalpe kakao, 2 gram e kesaj perzierje eshte pergatitur qirinj.

Qirinj injektuar ne zorren e trashe 1 here ne dite ne mbremje. Kursi Trajtimi perbehet nga tre kurse me nje tridhjete e dy-mujore intervale midis tyre. 2. Merrni 1 luge caji mjalte propolisnogo 10% (mbajtur ne goje deri sa te shkrihet) 2 - 3 here ne dite per gjysme ore para ushqimit. Ne te njejten kohe 2 - 3 here ne dite, pi 3 / 4 filxhan leng mishi le kalter. Gatim supe: 1 luge gjelle sheqer gjethe te thata e lajthi dhe 1 filxhan uje, vlim per 3-5 minuta, nisen per 2 ore dhe kullimin. Cure - 1 muaj, pastaj kishte nevoje per nje pushim per 10 dite dhe te perseritur gjate. Nervit shiatik, lezione ishiaz ne perefiricheskoy sistemin nervor

Me kancerit dhe tumoreve te mire te laring, 2-3 here ne dite te marre pika 30-40 e 20%-ing nje tretesire ??te Propolisi. Ose - 10%-ing vaj propolisnoe per 1 luge caji. Cancer zhedudka. Kur tumoreve malinje e zorres se trashe kancer te traktit gastrointestinal, duke marre 40 - 60 pika e 10% alkoolike ekstrakt i Propolisi ne 50 ml uje 3-4 here ne dite per gjysme ore para ushqimit. Edhe me plotesimin e kombinuar e tretesire ??Propolisi te root rodhe: thare rrenjet e copetuar rodhe eshte derdhur ne nje shishe qelqi e erreta te vodka ne 1:10 dhe te insistojne ne nje vend te erret per 10 dite, here pas here shtrengimi, filtruar pastaj.

Pirja e me stomak bosh (ne te njejten kohe me nje ekstrakt te Propolisi) per 1 luge gjelle. 1. 30 - 50% vaj Propolisi 2. Eshte brenda 40 - 50 pika ekstrakt 10% alkoolike e Propolisi. Eshte e rekomanduar gjate ngrenies te perditshme hani 3 karafil te hudher. Kanceri i gjakut, leukemia leukemia kur perdoret 2-3 here ne dite teaspoonful 1 e mjalte 10% propolisnogo me 1 luge caji i polen. Paralelisht, ajo eshte e rekomanduar per te marre perberjen bimor: 2 luge copetuar perzierje e thate eshte derdhur ne nje shishe termos 1 / 2 liter uje i vale dhe nataivat 2:00.

Filter dhe pije 1 / 2 filxhan 4 here ne dite per gjysme ore para nje vakt. Kursin e trajtimit - 1 muaj, atehere duhet te organizojme nje pushim dy-javore. Plaget ekzeme, ulje paralele me agjente antidiabetike ne marrjen e nje zgjidhje te 30% alkool e Propolisi ny gjelle 5-6 janar here ne dite kurse te 3-4 jave.

Perdorura vaj propolisnaya (me acid borik, perqendrimi 3%), i cili ka veprim anti-inflamator. Teresisht te paster veshit e qelb ne kanalin e veshit per te hyre ne gaze tub ngjyhet ne etanol 30% zgjidhje m, ne menyre te vendosur duke shtypur ata per daulle e veshit. Kohezgjatja e trajtimit eshte 10-15 dite. Gryket, otitis media trajtimin e tuberkulozit, kur propolisnaya uje, 15%-ing propolisnoe naftes, 10 - 20% uje-alkool zgjidhjen e Propolisi japin rezultate pozitive. Ju duhet se pari te marre perqendrimit propolisnoe naftes 10%.

Nese eshte tolerohet mire, ai mund te zevendesoje 15-te saj% s. Dozimi - 10-15 g, 2-3 here ne dite, te marra me qumesht te ngrohte per 1-1,5 h para ngrenies. Propolisnuyu e ujit te marre 1 - 2 luge 3-4 here ne dite per nje ore para se nje vakt. Kursin e trajtimit - ne 4 - 10 muaj. Cdo 2 muaj. te beje nje pushim per 2 jave. Zgjidhja 30% alkool e Propolisi ne perzierje e pare me ulliri ose vaj misri ne nje raport prej 1:4. te hyje ne emulsioni tub auditory prohodmarlevye mbarsur. Femijet me te rritur se 5 vjet - ne baze ditore ne naten e 10-12 ore per te rriturit - ne cdo dite te tjera per 36-38 ore. Kursin e trajtimit eshte 10-14 procedurave. Fytyre, pimples, skuqjen, vlon itchy lekures, carbuncles

, ekzeme psoriasis, neurodermatitis, lezione te lekures fungale, lupus, etj erozionit, ulcerat 1. Erozioni i qafes se mitres trajtuar me sukses me 10 - 15% propolisnoy forca vaj. Per kete, se pari shtupe zhytur ne bikarbonat natriumi 2% zgjidhje, heqjen e mukusit, dhe pastaj ne vendin e shtupe presion kunder erozionit me vaj propolisnoy dhe te lene per 10 ore. Procedurat jane kryer norme ditore e 10-12 dite. Ne 9 nga 10 raste te vezhguara nje sherim te plote. Ky mjet eshte e pershtatshme per trajtimin e trashje, dhe semundjeve te tjera endotservitsitah inflamatore te aparatit gjenital femeror. 2. Nese erozioni nuk eshte aq applique efektiv me mjalte dhe Propolisi.

Kristalizuar mjalte ose mjalte-propolisno makarona (10 - 15 g) perfundoi ne nje shtrese e garze dhe injektohet si nje tampon vaginal, duke terhequr brenda 3-6 oreve. Ndihme ne trajtimin dhe qirinj propolisnye. 1. 10-perqind alkool zgjidhje e Propolisi perdorur brenda 10-15 pika dripped ne uje ose qumesht? Brenda 18-20 ditesh. Nese eshte e nevojshme, te perseritur, ne 1-2 jave. Duhet ne menyre rigoroze ne perputhje me doza: doza boshie mund te shkaktoje nje renie te oreksit, reduktimin e pergjithshem, letargji ton, u rrit bardhe qelize numerimin e gjakut. 2. Vaj Propolisnoe ha nje luge caji ne qumesht te nxehte, tri here ne dite per 1-1,5 ore para ushqimit. Kohezgjatja e kursit 18-20 dite.

Propolisnoe Propolisi ekstrakt eshte marre me goje ne 20 pika te tretur ne qumesht, uje ose 1,5 zgjidhje 5 novokaina, 1,5-2 ore para ushqimit 2-3 here ne dite. Njerezit te cilet jane te prirur per lloje te ndryshme te alergji apo intolerances individuale Bee Produkte ju mund te perjetojne reaksione alergjike nga droga Propolisi. Ata paraqiten si, skuqje kruarje, djegie skuqje,. Nuk perjashtohen te pergjithshme, dhimbje koke dobesi te rritet, ne temperaturen.

zgjidhjen e Propolisi, trajtimit Propolisi, vaj propolisnaya, ekstrakt Propolisi, produkteve te bleteve


Ant Propolisi bee bee helm beeswax bleta bletari bletet bletet punetore familja bee insekteve larva mbledhjen e mjalte mbreteresha melliferous mjalte mjalte blete nektar obnozhka pelte mbreterore pllenim polen produktet e bletes zgjua

Copyright mjalte.strob.info All Rights Reserved

Mjalti eshte shume i dobishem.