honey bee lyrics

Ne pronat e dobishme te mjaltit dhe bletet osah, bumblebees dhe milingonat.

Interesante - bletet dhe mjalte

Trajtimi me mjalte dhe Propolisi

Crregullimet e inflamacionit veshit te mesem i veshit te mesem mund te ndalohet duke aplikuar nje tretesire ??alkool e Propolisi. Ajo duhet te shtohet ne vaj vegjetal ne nje raport prej 1: 2 dhe pikoj ne nje vesh te semure pika 7,10 per nje te rritur dhe 3-5 - per femijen. Landfill kalojne 3-4 here ne dite. Per te njejten arsye, ju mund te perdorni garze ngjyhet ne nje zgjidhje alkool e Propolisi. Ajo duhet te ndryshohet cdo dite. Nje zgjidhje alkoolike e Propolisi ndihmon me senile shurdh-IST.

Per ta bere kete, shtoi ai vaj vegjetal (1: 2) dhe mbarsur me kete pako mjet te nape. Ajo eshte futur ne kanalin e veshit dhe te lene per nje dite. Per 24 oret e ardhshme duke pergatitur nje parzmore te re. Procedura perseritet here 15-20. Anemia ne mengjes, pasdite dhe ne mbremje per 30 dite ndihmon procesin e hematopoiesis, e cila promovon sherimin nga anemia.

Nje efekt te shkelqyer terapeutike ka pire terapeutike, qe rekomandohet per te pergatitur rrugen e meposhtme. Ne 800 ml uje te vale per te shperndare 180 g mjalte. Me nxitje, shtoni ambrosia. Brenda disa ditesh, zgjidhja duhet te kalojne neper fermentimi. Gatshem per te pire konsumuar ne 150 g per 30 minuta para ngrenies. Ky mjet eshte ne gjendje te siguroje nje efekt rinovimin. Per trajtimin e anemise dhe te perdorni arre dhe perzierje mjalte.

Per te shtuar arra copetuar me lule dhe mjalte hikerror eshte me e mire per te formuar nje perzierje dobet. Kursin e trajtimit eshte kryer 45 dite. Ka rritur te gjakut. Semundjet e sistemit te tretjes, kur crregullim te zorret, vonesa te theksuara ne karrige, eshte e mundur per te arritur nje zgjidhje te ketij funksioni me futje e perditshme te 50-100 g mjalte (kjo mund te jete thinned me uje), e cila ka nje efekt te lehte laksativ.

Gjithashtu, kur crregullime intestinale mjalte ndihmon klizme (10-20 g te mjaltit). Femijet nga 5 deri 8 vjet me vonesa te zorreve rekomandohet per gjumit dhe 30 g mjalte, perziej ate ne 150 gram qumesht te ngrohte. Eshte e rendesishme te kihet parasysh se ne gastrit me aciditetin e stomakut leng mjalte duhet te merren 1,5-2 h para ngrenies, ne mengjes dreke dhe naten, shperndarjen ate ne uje te ngrohte zier. Ditor (120-150 g) te mjaltit me gastrit duhet te perdoret ne doza te shumta mbi 1.5-2 muaj. Pacientet qe vuajne nga ulcera ulcere stomakut dhe duodenale, mjalte duhet te merren ne kombinim me pelte mbreterore.

Eshte e rekomanduar per 1 qumesht pjeserisht per te marre 100 cope e mjaltit. Duke marre 2 teaspoons ne mengjes, pasdite dhe ne mbremje. Per te parandaluar shkaterrimin e qumeshtit portes-nen ndikimin e leng stomakut eshte rekomanduar para se te marre nje perzierje pije 1 / 2 gota e ujit alkaline. Contraindication per perdorimin e pelte mbreterore eshte nje crregullim gjumi qe ndodh pas marrjes se fondeve. Ne kete semundje mund te merret ne mengjes me stomak bosh 20%-ing alcoholate Propolisi, holluar 50 ml te ujit.

Disa mjeke rekomandojne marrjen e para ngrenies 3 here ne dite me uje te 20-25 pika e Propolisi 20% ne alkool. Kjo metode ka nje efekt pozitiv mbi gjendjen e pacientit, dhe tashme pas disa dite dhimbje subsides. Formon nje film mbrojtese te analgjezik Propolisi, ul inflamimin, sheron plage ne siperfaqe, zvogelon aciditetin, ka efekte antispasmodic. Diarre ka nje efekt te mire terapeutik ne pritjen e Propolisi alkoolit holluar.

Take nevojen per 25 pika te 1 / 2 filxhan me uje. Me, gastrit kolit, ulcere stomakut eshte perzierje ne fuqi te 10 pjeseve te Propolisi tretesire ??alkoolit me 1 pjese te detit te naftes buckthorn. Perzierje terapeutike marre me qumesht per 1 ore para ushqimit ne mengjes, dreke dhe naten. Ne semundjet e melcise fshikez fshikez e temthit dhe keshillohen per te marre 1 luge gjelle e perzierje ne vijim. Honey, leng limoni, vaj ulliri perzier, duke marre ata ne masen e 1: 2: 3, dhe kane marre para ngrenies.

Semundjet e sistemit nervor ushtron nje efekt i dobishem nga nje perzierje e mjalte dhe pelte mbreterore (100 pjese mjalte per 1 qumesht pjeserisht) per depresion dhe neuroze. Ajo duhet te merret ne mengjes, pasdite and've cherom 1 luge caji, dhe agjentit mbajtur ne goje deri sa te shkrin. Pacientet qe vuajne nga neuroses, ndihmon nje futje te perditshme nga nje perzierje e mjalte dhe polen (1: 1). 1 luge embelsire e ketij mjeti duhet te merret ne te, mbremje mengjes dhe gjate nates. Mjalti eshte shume i mire per pagjumesi, duke perfituar te gjithe trupin, e cila nuk eshte e kimikateve.

Per 30 minuta para se te shkojne ne shtrat, ajo eshte e rekomanduar per te ndezur ne nje filxhan me uje te ngrohte 1 luge gjelle mjalte lulesh dhe pije. Semundjet e lekures ne fazat fillestare te baldness, per trajtimin e psoriasis,, ekzema neurodermatitis eshte e preferuar qe te perdorin 30%-ing vaj propolisnuyu. Lezione fungale dhe nxitese te lekures, djegiet, pezmatim i lekures, abscese mund te perdorni nje zgjidhje te Propolisi ne alkool, ferkim lekuren e tij te demtuara. Formave te ndryshme te ekzeme dhe infeksioneve fungale te pergjigjet edhe per 20% te trajtimit vaj propolisnoy.

Trajtimi i vlon, carbuncles, ulcerat dhe plage purulent mund te jete shume efektive nym kur zbatohet per embelsira plage vend te vogel te Propolisi natyrore. Do te thote te bashkengjitni me ngjites dhe hiqen, pas zbutjes se depertoj dhe ndarja e qelb. Vendin e djegur shume shpejt te rimekembet, ne qofte se ajo lubrifikuar me nje perzierje e mjalte dhe Propolisi. Well trajtuar me ndihmen e ky mjet nuk ka sheruar plaget dhe ulcerat. Efektivisht funksionojne te gjitha format e Propolisi (aerosol, vaj, solucionet ujore dhe alkoolike) ne trajtimin e viktimave te rrezatimit dhe te X-ray deme rrezatimit, perpunimin e ulcerat deje dhe plaget ekzeme. Formimi i semundjeve te syrit instalacioni cataracts efektive e perditshme e syrit pika 2-3 ne naten e nje perzierje prej 1 pjese leng celandine dhe 3 pjese te nje tretesire ??ujore te Propolisi.

Per te permiresuar acuity tuaj vizuale, ai duhet te jete brenda nje muaji per te marre polen ne mengjes, pasdite dhe ne mbremje per 1 luge caji. Me konjuktivit, Keratitis, ulcerat corneal duhet te holluar me mjalte te zier ne uje te ngrohte (1: 2) dhe futur ne cdo sy 2-3 pika zgjidhje apo per te perdorur si nje locion 3 here ne dite. Ne te njejten kohe, ajo duhet te marre 100 gram mjalte gjate dites, perzierjen me det leng buckthorn, bar limoni ose hirit te kuqe. Tumoreve perdorur Apitherapy tani eshte e mundur qe te kete nje ndikim te rendesishem ne keto semundje, dhe ne disa raste jo vetem te permiresoje gjendjen e pacientit, por edhe per te kuruar ate. Per trajtimin e kancerit te gjirit ne nje gote me leng boronice shtoni 1 luge gjelle mjalte. Pini 1 ore pas ngrenies per 1 / 4 filxhan te mengjes dhe pasdite.

Ne kete semundje per te ndihmuar lule grimcuar kumak dhe bari me mjalte per shije. Marre ne mengjes, pasdite dhe ne mbremje per 30 minuta para nje vakt dhe 1 luge gjelle. Kursin e trajtimit - 1 muaj. Ne kancerit Propolisi te paster natyrore aplikuar topically. Per ta bere kete, masat e ngrohur pak propolisnoy bejne embelsira te vogla dhe te aplikuar ne vendet e prekura. Kur tumoret ne lekure eshte e rekomanduar propolisno-chistotelovuyu vaj. Kjo eshte bere nga 1 leng pjese e celandine dhe 4 pjese vaj propolisnoy. Komponentet jane te perziera teresisht. Fituar me ane te trajtuar zonen e prekur, duke aplikuar zakonshem.

Take 50 pika Propolisi te alkoolit ne mengjes, pasdite dhe ne mbremje per 30 minuta para ngrenies ne kancer pankreatik dhe kanceri ne stomak. Perdorin mjet ne nje holluar pak me uje. Semundjet e prostates te sistemit urinar, prostates adenoma, vesiculitis trajtohen duke marre pika 30-40 te Propolisi te alkoolit ne mengjes, pasdite dhe ne mbremje per 1 / 2 ore para ushqimit. Pervec kesaj, cdo dite para se te shkonte per te fjetur ne rektum eshte e rekomanduar per te futur qirinj permbajne Propolisi. Kur urinim i pavullnetshem jane te keshilluar qe te marre mjaltin nga ekstrakt Shen Gjonit Wort.

Nje nga Hypericum copetuar bimeve pour 20 pjese te ujit te vluar dhe te nxehta ne nje banje me uje, te mbuluara per 1 / 2 ore Pas ftohjes dhe lodhje ne krye deri infuzion te nje sasi te vogel te ujit te zier per te kompensuar humbjen e saj nga avullimit. Ne te lengshme qe rezulton per te shperndare mjalte per shije. Per nje vjet 10 femije doze eshte 1 / 4 filxhan per nje te rritur - 1 / 2 filxhan ne dite. Ka efekt terapeutik perdorimin e mjaltit dhe raki Kastrati. Kimik le Brusno ki (3 tablespoons) derdhur ne nje termos dhe kalonte ne 1 / 2 litra uje te vale.

Infused per 2 ore, ftohur, filtruar, dhe te shtoni 2 luge mjalte. Pini 20 minuta para ngrenies ne mengjes, ne mesdite dhe mbremje per 1 / 2 filxhan. Bazuar ne materialet e

mjalte dhe Propolisi, vaj propolisnaya, zgjidhja e Propolisi


Copyright mjalte.strob.info All Rights Reserved

Mjalti eshte shume i dobishem.